O mne

Ahoj, volám sa Vierka a píšem tento blog. Okrem neho sa venujem aj tvorbe  minimalistických šperkov, či printov pod značkou MOMA. Milujem oceán a ešte viac hory. Páči sa mi škandinávsky minimalizmus, postrocková hudba, beatnická poézia, a analógové fotky.

Úplne najradšej však cestujem. Po Ázii, Európe, či rodnej krajine. Hocikde s batohom, ktorého rozmery nepresahujú povolený limit u nízko nákladových spoločností. Doposiaľ som navštívila asi 30 krajín. Neviem posúdiť, či je to veľa alebo málo, pre mňa je to len číslo. Necestujem preto, aby som lámala rekordy, ale preto, že vďaka tomu  sa mi otvárajú obzory, formuje moja osobnosť a jednoducho ma to robí šťastnou. Počas túlačiek vyhľadávam predovšetkým menej známe, masovým turizmom neobjavené lokality, ktoré podľa mňa vyžarujú tú pravú atmosféru. Ak sa mi však naskytne možnosť vidieť na vlastne oči soľné jazero Salar de Uyuni v Bolívii,  určite ním nepohrdnem len preto, že je spomenuté v bedekri Lonely Planet 🙂

Častokrát pri mojich cestách využívam okrem svojich nôh, aj moju parťáčku na dvoch kolesách – bielu Meridu Juliet. Je to kamarátka do voza aj do koča. Zvláda zjazdy vo Veľkej Fatre a keď sa prezuje do ladnejších topánok (rozumej, užších plášťov), nerobí jej problém ani asfalt. Už sme spolu najazdili vyše 3500 km, no nepohádali sme sa ani raz.

 

photo by: David Doroš

Tento blog je o všetkom čo mám rada. Malé miesto vo virtuálnom svete, v ktorom chcem  vám, mojim čitateľom, ukázať pekné miesta, nové spôsoby cestovania (napríklad na bicykli) a zároveň sa podeliť s malými fragmentmi mojich myšlienok.

Vitaj, kamarát/ka!

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram