Volám sa Vierka a rada sa túlam nielen letom-svetom, ale aj po mojom rodnom Slovensku. Častokrát pri mojich cestách využívam okrem svojich nôh, aj môjho dobrého parťáka na dvoch kolesách – bicykel. S ním moje túlanie spolu s fotoaparátom v batohu nadobúda úplne iný rozmer. Lásku k cestovaniu som objavila už v detstve, kedy som s rodičmi absolvovala kopec výletov nielen po Slovensku, ale aj po Poľsku, Maďarsku, či Česku. Počas nich som s mapou v ruke zažívala prvé skvelé pocity z objavovania nových miest. Túto zvedavosť som si vzala aj do dospelosti.   Počas mojich túlačiek vyhľadávam predovšetkým menej známe, turistami neobjavené lokality, ktoré pre mňa vyžarujú tú pravú atmosféru. Najšťastnejšia som s batohom na chrbte a s foťákom v ruke na ceste za novými zážitkami. Práve tie vo mne vytvárajú emócie, ktoré ma vo výraznej miere ovplyvňujú a formujú. Cestovanie je jednoducho najlepší spôsob, kedy spoznáte samého seba a skutočné hodnoty v živote.

photo by: David Doroš

 

Na tejto stránke vám chcem ukázať, že cestovať sa dá aj úplne inak. Bez miliónov na účte, len s malým ruksakom objavovať nepoznané.  Predsa len najkrajšie a najautentickejšie miesta sú práve tie nekomerčné.

Pevne verím, že tu nájdeš všetky potrebné informácie, ktoré na svojich cestách zužitkuješ. Ak  máš nejaké otázky ohľadom cestovania, ktoré ti vŕtajú hlavou, ale si ich na mojom blogu nenašiel, neváhaj a napíš mi. Veľmi rada ti odpoviem. A nezabúdajte, že kvalita cestovania nie je meraná podľa toho ako ďaleko cestujete, ale ako veľmi vás to zmenilo.

Kontaktovať ma môžeš e-mailom na: dzadikova.v@gmail.com, na instagrame , alebo na  facebooku Kuknisvet